İçeriğe geç

İş Hayatınızı Kolaylaştıracak 6 Uygulama

Profesyonel olmanın ilk adımı organize olmaktır ama çoğu iş aktivitesi günümüzün teknoloji ağırlıklı dünyasında geri kalmış ve angarya gibi görünür. Harcama raporlaması yapmak için fiş biriktirmekten tutun da iş ağı oluşturmak için kartvizit toplamaya kadar takip edilmesi gereken çok sayıda şey var. Artık bu işleri basitleştirmenin zamanı geldi.

1. TripIt

Seyahat etmek yeterince stresli bir işken iş seyahatleri daha da sinir bozucu bir hal alabilir. TripIt uygulaması iş gezisi notları oluşturmak için tüm seyahat belgelerinizi tek yerde toplayarak bu stresinizi azaltıyor. Uçuşlar, restoran rezervasyonları ve araç kiralama da dahil olmak üzere tüm onay epostalarınızı TripIt adresine yönlendirin ve uygulama tüm seyahatinizi tek ve kolayca ulaşılabilir bir yerde toplayarak sizin için otomatik olarak programınızı organize etsin.

Bu uygulama sayesinde bol miktarda gelen kutusunu dolaşmak, parolalarınızı hatırlamak ya da takviminize seyahat tarihleri ve detayları eklemek zorunda kalmayacaksınız. Bu seyahatnamede zaman, tarih ve onay sayılarının yanı sıra hava durumu tahminleri, yol direktifleri ve haritalar da bulunmakta. Cihazlarınızla senkronize olunca seyahat planlarınız da çevrimdışı olarak kullanılabilir olacak. Böylece, yoldayken ya da havadayken de planlamasını yaptığınız seyahatlere bakabilirsiniz.

2. Waze

Bilmediğiniz bir yerde araç kullanırken kestirmeleri bilemeyebilirsiniz ve işin içinde ticari meseleler de varsa profesyonel ve dakik olmak bir o kadar önemlidir. Trafiğe takılmanız halinde Waze sayesinde yoldaki diğer sürücülerin tavsiye ettiği alternatif yolları kullanarak bu sorunu aşabilirsiniz. Yoldaki diğer sürücülerin uyarıları sayesinde kazalı, enkazlı ve hatta radarın olduğu yollardan kurtulursunuz. Böylece, günlük işe gidiş gelişlerinizde veya iş seyahatlerinizde zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Bu kestirme yollar sayesinde yakıttan bile tasarruf edebilirsiniz.

Ses kontrollü navigasyon, gerçek zamanlı olarak güncellenen topluluk kaynaklı bilgileri baz alarak siz için en kestirme yolu hesaplar. Bir engeli veya kazalı bölgeyi geçtiğiniz zaman uygulama sizden bilgiyi teyit etmenizi ve size verilen kolaylığın karşılığında yoldaki diğer sürücülere yardımcı olmanızı ister. Bunu aldığınız hizmet karşılığında bir nevi ödeme gibi de düşünebilirsiniz.

3. Expensify

Expensify’la yoldayken yaptığınız harcamaları yazarak, fotoğraflayarak ve bir araya getirerek harcama raporlarınızı kolayca hazırlayabilirsiniz. Artık ay sonu için fiş biriktirmek yok. Fişin fotoğrafını çekin ve fişi atın gitsin. Elektronik fişleri veya onayları mevcut kayıtlara kolayca eklemek için belirlenen adrese yönlendirin.

Evden yada işyeri dışından mı çalışıyorsunuz? Bu uygulamayla ilgili ödeme oranı karşılığında kaç saat çalıştığınızı raporlayabilir ve katettiğiniz yolu, uçuş kayıtlarınızı ve seyahat ayarlamalarınızı takip edebilirsiniz. Ay sonu geldiğinde canınızı sıkmadan harcamalarınızı kolayca raporlarsınız.

4. Job Compass

Kariyer değişikliğinin zamanı geldi mi? Belki de yeni bir şehre taşınıyorsunuz ya da yeni fırsatlar arıyorsunuzdur. Job Compass’ı kullanarak konum bazlı iş fırsatlarını arayın. İstediğiniz posta kodunu ve arama terimlerini girin. Artık yeni işinizi bulmak üzeresiniz.

55’ten fazla ülkede milyonlarca ilanı barındıran Job Compass, arama kriterlerinizle iş alanlarını daraltarak bu süreci kolaylaştırıyor ve bir sonraki işinizi bulmanıza yardımcı oluyor. Indeed.com gibi lokasyon bazlı olmayan iş ilanı sitelerinden ilan bilgileri alan Job Compass’taki ilanlar görsel olarak da organize duruyor. Böylece, gelecekteki işinizi harita üzerinde de görebiliyorsunuz.

5. Track My Life

Track My Life ile nerelerde zaman geçirdiğinizi öğrenin. Uygulama telefonunuzun arkaplanında otomatik olarak çalışıyor ve seyahatlerinizi, sıklıkla bulunduğunuz yerleri belirliyor ve bu bilgileri kullanarak vaktinizi ve günlük verimliliğinizi azami düzeye getirmenizi sağlıyor. Uygulama sadece iş hayatınızı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda günlük planlarınızdaki sapmaları bulmanızı ve basit değişiklikler yapmanızı sağlıyor.

Değişiklik yapmanız için somut bir alan sağlayarak günlük rutininizi ölçüyor. Belki de çok fazla seyahat ediyorsunuz ya da geçen yıl tatil yapmadınız. Saat ücretli olarak çalışıyorsanız veya çok zor şartlarda seyahat ediyorsanız, günlük çalışmanızın karşılığını hak ettiğiniz ölçüde alıp almadığınızı görmek için Track My Life uygulamasını kullanın. Zaman içinde hayatınızdaki değişiklikleri takip edebilecek veya nerede değişiklik yapmanız gerektiğini anlayacaksınız.

6. CamCard

CamCard’taki dijital kartvizit arşivi ile profesyonel ağınızı daha basit hale getirin. QR kod tarama yöntemiyle e-kartvizit paylaşın, fotoğraf çekerek kağıttan tasarruf sağlayın ve tüm kişilerinizi tek yerde toplayarak bulut sistemine depolayın. Böylece, buluttaki arşivinize bütün cihazlardan erişebilirsiniz.

Kartvizitteki iletişim bilgilerini telefonunuza elle girmek yerine sadece kartvizitin fotoğrafını çekin ve kartın üzerindeki bilgilerin CamCard kişilerinize kopyalanışını izleyin. Bu şekilde kişiler üzerinde not ve etiket oluşturabilir, arama yapabilir ve kartlarınızı paylaşabilirsiniz. CamCard ve elektronik kartvizitler paradan, zamandan ve kağıttan tasarruf sağlarken diğer yandan da iş hayatınızın sosyal tarafını basitleştirir.


Sizin de tavsiye etmek istediğiniz kullanışlı uygulamalar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Kategori:Productivity

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın