İçeriğe geç

Dünya Giyilebilir Teknoloji Piyasası 2015’te %173,3 Büyüyecek

Piyasa araştırma şirketi IDC’ye göre 2014 yılında satılan 26,4 milyon giyilebilir teknoloji ürününe kıyasla 2015’te piyasa %173,3 büyüyerek 72 milyon adede ulaşacak.

Worldwide Mobile Device Trackers’ta kıdemli araştırma analisti olan Jitesh Ubrani konuyu şöyle açıklıyor:a“Üçüncü taraf uygulama çalıştırmayan temel giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep inanılmaz derecede şaşırtıcı. Fitbit ve Xiaomi gibi bayiler 100$ altı bantlarıyla piyasanın büyütmeye yardımcı oldu. IDC bu hızın 2015’te de devam edeceğini düşünüyor.”

Giyilebilir akıllı teknoloji ürünlerinin önümüzdeki yılda liderliği ele alacağını ekleyen Jitesh Ubrani sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Apple Watch ve Microsoft Halolens gibi giyilebilir akıllı teknoloji ürünleri yakın gelecekte bilgisayar sistemlerindeki değişimin habercileri durumunda. Basit giyilebilir teknoloji ürünlerinden akıllı ürünlere geçiş ise bayiler, uygulama geliştiricileri ve aksesuar üreticileri için yeni fırsatlar açıyor.”

Rapora göre satış hacminin 2019’da 155 milyon hedefine ulaşacağı bekleniyor ki bu da beş yıllık dönemde %42,6 yıllık artış oranına denk geliyor.

Kategori:Science and Technology

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın