İçeriğe geç

140 Karaktere Veda Ediyoruz

Twitter kendisine has olan 140 karakter sınırı direkt mesajlarda kaldırmayı planladığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde CEO değişikliğine gideceğini belirten Twitter, kullanıcılarını etkileyen beklenmedik bir değişim yapacağını duyurdu. Twitter üzerinde bulunan DM yani “ Direkt Mesaj” üzerindeki 140 karakter sınırını kaldıracağını belirten Twitter, gerçekleştireceği yeniliğin 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacağını söyledi.

Twitter üzerindeki tweet karakter sayısı etkilenir mi?

Süpriz değişikliğin kısa vadede olmasa da belirli bir süre sonra tweet karakter sayısını da etkileyeceği düşünülüyor fakat Twitter’ın tweet’ler deki 140 karakter sınırını kaldıracağı ile ilgili henüz her hangi bir açıklama mevcut değil.

Twitter direkt mesaj üzerindeki karakter sayısını neden kaldırdı?

Yakın tarihte 2009 yılında kurulmasına rağmen çok az süre içerisinde dünya genelinde on milyonlarca kullanıcıya ulaşabilen bir sosyal ağ devine dönüşen Twitter tarafında yapılan bu yenilikçi değişikliğin nedeninin WHATSAPP ve benzeri mesajlaşma uygulamalarının göz ardı edilemez başarılarına bağlı olduğu düşünülüyor. Kullanıcılarını herhangi bir şekilde mesaj ve karakter ile sınırı tutmayan yeni mesajlaşma programları son zamanlarda yüz milyonlarda kullanıcıya erişerek sektör devlerinin ilgisini ve dikkatini çekmeyi başardılar.

Twitter Whatsapp’a Rakip Olabilir mi?

Twitter mejlaşma uygulaması için ekstra işlem yapmak yerine böyle bir strateji geliştirdiğini belirten sosyam medya uzmanları, 140 karakter sınırı kalktıktan sonra mikro blog sitesi Twitter ‘ın diğer mesajlaşma uygulamalarına ciddi bir rakip olabileceği görüşündeler.

Twitter’ın CEO’su Değişti

Mikro blog sitesin Twitter’dan yapılan yazılı açıklamada Twitter’ın CEO’su Dick Costolo’nun şirketteki görevine yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceği, platformun kurucularından Jack Dorsey ‘nin de Costolo’dan boşalan koltuğa oturacağı açıklandı.

Kategori:Software

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın